Fena Bora k adopci – moskevský strážní pes s PP

Bora našla domov! 🙂


Nabízíme k adopci  fenu moskevského strážního psa s PP FCI (Bora Od Beskydských vrchů, nar. 8. 6. 2012), kterou majitel inzeroval na slovenském Bazoši. Dle telefonátu ji byl ochoten dát tomu, kdo si pro ni první přijede. Fenka tedy skončila v dočasné péči našeho spolku.

Dle majitele měla 2x štěňata bez rodokmenu, očkování byla v záznamech nepravidelná,  již několik let propadlá. Krmena byla granulemi z Lidlu. Při první prohlídce u veterináře vážila pouhých 40 kg. Má prošlapy, prohnutý hřbet, vytahané struky po častých porodech. Velmi zanedbanou srst a silný zápach ( v dolní části těla nalepené zbytky starých exkrementů, zřejmě byla dlouhodobě někde zavřená) se již podařilo napravit, dočaskáři se o Boru výborně starají.

Povaha:

Fenka je velmi klidné a vyrovnané povahy, vůbec nejeví známky agrese. Je vděčná za jakýkoliv projev náklonnosti, má tendence se hned na člověka vázat (důsledek absence dobrého zacházení a minimálního kontaktu s předchozím majitelem). Psy i feny snáší dobře, kočky nesnese a chce je lovit.  Na cizí lidi neútočí. Na děti je zvyklá (kvůli bezpečnosti však dáváme přednost bezdětnému osvojiteli, nebo s dětmi nad 8 let). Na vodítku chodí docela obstojně, i když je znát, že se s vycházkami v minulosti nesetkala.

Podmínky adopce:

Fenka není určena pro další reprodukci! Pro Boru preferujeme klidný domov, kde bude jedináček, aby se jí dostalo konečně hodně lásky a péče. Bora je zvyklá žít venku, ale přístup do domu ji určitě vadit nebude. Osvojitel by měl mít pro toto plemeno patřičné zázemí a podmínky, zkušenosti s MSP či obdobnými plemeny výhodou. Fenka půjde do nového domova očkovaná a čipovaná. Bora není kastrovaná. T. č. se nachází na Slovensku.

V případě zájmu o Boru nás kontaktujte.

tel: +420 777 166 244 (volat 9:00 – 18:00), email: sos@ruskypes.cz

 

Transparentní účet Raiffeisenbank a.s. 2030405040/5500
Majitel účtu: SOS RUSKÝ PES CZ z.s.
Prostřednictvím tohoto účtu přijímáme dary na svou činnost.


Boru v dočasném domově krmí eshop Dobrá miska