ADOPTOVÁN- štěně Gaston – kříženec KAO x SAO

Gaston (*29. 12. 2019) je čtyřměsíční kříženec, zřejmě kavkazského ovčáka a středoasijského pasteveckého psa.

Byl vykoupen na inzerát, původní majitel se ho chtěl zbavit, protože štěně už v tak raném věku nezvládal, (původně chtěli bernského salašnického psa a kdesi zakoupili Gastona). Na bazoši byl nabízen pod názvem „Kavkazský salašnický pes“ :-).

Pejsek se od začátku projevuje jako velký svéráz, je velice sebevědomý a je jasné, že v dospělosti z něj bude silně dominantní jedinec. Z tohoto důvodu pro štěňátko hledáme zodpovědného člověka, který má zkušenosti s pastevci nebo strážními psy a bude výchově Gastona věnovat dostatek času a pozornosti. Pejsek potřebuje jasně stanovená pravidla a mantinely. Taktéž vyžaduje dostatek fyzické i psychické aktivity. Osvojitel musí mít pro psa řádně zabezpečený prostor (zdi, pevné ploty, aj.). K lidem, které zná je velice mazlivý, je to hravé a zvídavé štěně, vše se rychle učí. Avšak k cizím lidem se již nyní projevuje nedůvěřivě s náznaky agrese, své teritorium si skvěle hlídá. Má silné reakce strachu na prudší pohyb nebo zdvižený předmět, zřejmě byl v předchozím domově fyzicky trestán. V dočasné péči začal dostávat kvalitní stravu – maso a granule, předtím byl krmen zbytky.

Gaston bude velkého vzrůstu, vhodný spíše k domu se zahradou.

Pes není určen pro další reprodukci! 

Do adopce půjde pejsek odčervený, naočkovaný a čipovaný.

T. č. se štěně nachází v dočasné péči na Slovensku.

Podmínky adopce: zkušenosti s pasteveckými nebo strážními psy, popř. předkontrola u osvojitele. vyplnění dotazníku žadatele o adopci, podpis adopční smlouvy, úhrada adopčního poplatku.

V případě zájmu o Gastonka nás kontaktujte. tel: + 420 777 166 244 (volat 9:00 – 18:00), email: sos@ruskypes.cz

____________________________

Transparentní účet Raiffeisenbank a.s. 2030405040/5500 Majitel účtu: SOS RUSKÝ PES CZ z.s. Prostřednictvím tohoto účtu přijímáme dary na svou činnost.